Léto se blíží a my jsme si pro Vás připravili moc milou akci 🌸 Ke každé objednávce přibalujeme 2x mušelínovou plenu v neutrálních odstínech v rozměru 70x70cm ZDARMA a navíc na všechny mušelínové produkty Vám dáme -10% s kódem "darek10". Těšíme se na Vaše krásné objednávky. Marci a tým Šitíčka❤️️

Blog

 1blog1-2

 

Od potvrzení těhotenství uběhlo již několik měsíců a vy už nedočkavě balíte do porodnice na velké finále.

Jistě jste nastudovala mnoho článků, recenzí a diskuzí, co se jednotlivým maminkám hodilo a co rozhodně nesmí chybět ve sbalené tašce.

Důraz je kladen zejména na praktičnost, se kterou rozhodně souhlasíme, nicméně doporučujeme myslet i na své pohodlí.

Přinášíme proto seznam pomocníků, který se může hodit nejen na oddělení šestinedělí.

 

Zavinovačka

I když většina porodnic nabízí své erární zavinovačky, můžeme si i do nemocničního pokoje přenést trochu domova. Zavinovačka je totiž jednou z věcí, kterou využijete opravdu na maximum od prvního dne miminka. To se zde cítí klidněji, v teple a bezpečí, jako u maminky v bříšku. Maminky ji zase ocení pro pohodlné přenášení a jednodušší manipulaci s děťátkem. 

 

Jakou ale vybrat zavinovačku, aby se v ní vaše miminko cítilo co nejlépe? Velké oblibě se těší péřová výplň, která v případě horkých dnů děťátko chladí a v zimě krásně hřeje. Druhou možností je vatelín, který nemá takové vlastnosti jako peří, ale přesto miminko příjemně zahřeje. Samotné provedení můžete vybírat z různých materiálů - my doporučujeme zejména 100% bavlnu, minky, velvet, mušelín či vafli. Ať už zvolíte jakkoliv, zavinovačka se stane královnou výbavy a až děťátko vyroste, můžete ji využít i jako polštář nebo přikrývku do dětské postýlky.

 

Kojící polštář

Kojení je přirozená součást mateřství, nicméně v počátcích může být velmi namáhavé, a to jak pro nás, tak pro miminko. Probíhá totiž v jakoukoliv denní dobu, na začátku je často doprovázené bolestmi prsou a nebere ohled na míru naší únavy. Proto doporučujeme dopřát si komfort, který kojící polštář nabízí. Díky svému specifickému tvaru poskytuje skvělou oporu našim zádům, krku i pažím a zmírňuje tlak na jizvu po císařském řezu. 

 

Při samotném výběru kojícího polštáře je dobré myslet zejména na jeho praktičnost. Kvůli možnosti častého zašpinění by měl být opatřen povlakem na zip, který po jeho sejmutí jednoduše vyperete. Abyste se s miminkem cítili pohodlně, provedení povlaku doporučujeme zejména ze 100% bavlny, minky, velvetu či vafle. 

 

Mušelínové pleny

I když máme doma připraveno jakékoliv množství látkových plen, nikdy jich není dost. Využít se dají nejen při samotném krmení, ale i jako podložka při přebalování, lehoučká přikrývka do horkých dnů nebo jako muchláček pro zabavení. Ty mušelínové jsou navíc krásně prodyšné, odolné, příjemné na dotek a bez problému zvládají opakované praní.  

 

Ať už se rozhodnete pro přibalení těchto pomocníků do porodnice nebo je využijete až po návratu z oddělení šestinedělí, přejeme vám nezapomenutelný příchod miminka na svět bez nečekaných zádrhelů a krásné vzpomínky na první společné dny.

 

Usínáček - muchláček

V neposlední řadě můžete pořídit měkoučkého usínáčka s vyšitým obličejíkem, který může miminko již v jeho prvních dnech na světě upoutat. Bude jeho první kamarád, zdokumentovaný na fotkách z postýlky v porodnici. I on může zároveň posloužit jako lehká přikrývka nebo plínka pod hlavičku. 

 

 

Inspirovali jsme vás? Pokud si přejete ušít tyto nebo další položky výbavy pro miminko, neváhejte nás oslovit, rádi vám pomůžeme s výběrem materiálů i barev. Inspiraci na již vyhotovené produkty můžete najít na našem

Instagramu a Facebooku.

 

 

homepage insta